Ռոբերտ Քոչարյանը, թե՞ իր որդին կգլխավորի առաջիկա ընտրություններում «Հայաստան» դաշինքի նախընտրական ցուցակը. Ռ. Քոչարյանի պատասխանը
Մենք դաշինքում չենք քննարկել այդ հարցը, բայց առաջիկա ընտրություններին կմասնակցենք ամենից պրագմատիկ ֆորմատով. հրավիրված ասուլիսին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ ի պատասխան հարցին, թե կմասնակցի՞ արդյոք առաջիկա ընտրություններին՝ առաջնորդելով ընտրացուցակը, թե սերնդափոխություն կլինի և առաջին հորիզոնականը կզիջի որդուն՝ Լևոն Քոչարյանին։
«Այն, ինչ ասեմ հիմա, ասելու եմ իմ անձնական կարծիքը, որը դեռ քննարկված չէ։ Իհարկե, դաշինքը ծանրակշիռ մասնակցություն է ունենալու բոլոր գործընթացներին՝ լինի փողոցային պայքար, թե ընտրություններ»,-ասաց նա։
Թե ինչ ձևաչափով՝ Քոչարյանը չհստակեցրեց. «Հիմա չեմ կարող հստակեցնել, իմ մոտեցումն է, ամենից պրագմատիկ ֆորմատով պետք է մասնակցել, այն ֆորմատը, որն առավելագույնն հաջողություն կապահովի այդ պահի դրությամբ»։